Od dłuższego czasu obserwujemy na świecie wzrastającą popularność elektrycznych pojazdów użytkowych. Każdy ceniący się producent prędzej czy później, aby utrzymać swoją pozycję, musi mieć w swojej ofercie auto elektryczne, lub przynajmniej nad nim pracować. Zostawmy jednak tę dygresję i skupmy się na elektrycznych pojazdach użytkowych, nie osobowych. Tego typu elektryki kojarzą nam się głównie z wózkami golfowymi lub bagażowymi. Wizerunek ten na przestrzeni lat uległ jednak zmianie. Elektryczne pojazdy użytkowe mają być alternatywą dla niewielkich samochodów dostawczych.
Elektryczne pojazdy użytkowe a-Car czy Melex?
Jaki i a-Car tak i Melex charakteryzują się właśnie wykorzystaniem ich w podobnych czynnościach. Dla lepszego zobrazowania tego zestawienia należy chociaż pokrótce przedstawić omawiane elektryczne pojazdy użytkowe. Pierwszym zawodnikiem w naszym porównaniu jest a-Car, dystrybuowany przez Lellek e-Mobility. To elektryczny van niemieckiego producenta Evum Motors. Drugim przedstawicielem elektrycznych samochodów transportowych jest pochodzący z Mieleckiej firmy Melex, a dokładnie model 392. Skoro ogół jest nam jasny możemy zająć się szczegółami.
Czy a-Car od Lellek e-Mobility jest lepszy od Melexa?
Już w podstawowej specyfikacji między a-Carem od Lellek e-Mobility a Melexem widać znaczące różnice. Między innymi jest to napęd na cztery koła w a-Car. Niemiecki producent przyłożył dużą uwagę do poruszania się elektrycznego pojazdu użytkowego. a-Car od Lellek e-Mobility ma bowiem sprawnie poruszać się na drodze i poza nią. Maksymalna prędkość a-Car to aż 70km/h, gdzie Melex jest w stanie osiągnąć jedynie nieco ponad 20km/h. a-Car od Lellek e-Mobility jest więc znacznie szybszy, co wpływa na usprawnienie pracy z jego wykorzystaniem. Na niekorzyść Melexa działa również maksymalny zasięg, który jest w stanie przejechać na jednym, w pełni naładowanym akumulatorze. Wiadomo, że jest to wartość zmienna, zależna od obciążenia i innych warunków eksploatacyjnych. Nie zmienia to faktu, że różnica pomiędzy zasięgiem a-Car od Lellek e-Mobility a Melexem to aż do 140 km! Melex bowiem jest w stanie średnio przejechać 60 km na jednym ładowaniu, a maksymalnie 110 km. Duma Evum Motors, dystrybuowana przez Lellek e-Mobility a-Car na jednym ładowaniu może przejechać aż 200 km! Jednak co do ładowności, a-Car ma maksymalną ładowność 1100 kg, pus uciąg do 1000 kg, gdzie w Melex jest większa o 140 kg.
Co wyróżnia elektryczne pojazdy użytkowe a-Car?
Powyższe porównanie i tak zdecydowanie zdominował a-Car od Lellek e-Mobility. O zaletach pojazdu elektrycznego a-Car od Lellek e-Mobility moglibyśmy mówić cały dzień. Jest on bowiem niezaprzeczalnym liderem wśród elektrycznych pojazdów użytkowych. Oprócz wcześniej wymienionych zalet, a-Car ma również wiele innych talentów. Różne platformy ładunkowe, które bez przeszkód możesz dopasować do siebie i swojej branży. To elastyczne rozwiązanie niewątpliwie może odciążyć Cię w codziennej pracy. Wymieniany wcześniej napęd na wszystkie koła 20kW oraz cała technologia napędu to w pełni elektryczne 48V. Dzięki temu a-Car od Lellek e-Mobility jest nie tylko cichy i bezemisyjny, ale także bezpieczny dla środowiska. Dodatkowym atutem jest mobilne źródło zasilania oraz możliwość ładowania wysokim napięciem. Pozwoli to na ładowanie a-Car w dowolnym miejscu, co jeszcze bardziej ułatwi poruszanie się w różnych terenach. Jednym słowem jest to wyjątkowy, elektryczny pojazd użytkowy na miarę naszych czasów!
a-Car od Lellek e-Mobility ponad konkurencją
a-Car to już nie tylko elektryczny pojazd użytkowy. Dla niektórych branż może okazać się przysłowiowym “przedłużeniem rąk” w pracy. Zapraszamy do kontaktu z Lellek e-Mobility, by omówić szczegóły i umówić się na prezentację królującego nad konkurencją a-Car.
Eletryczne pojazdy użytkowe a-Car oraz ich specyfikacje znajdą Państwo TUTAJ.
Zapraszamy do kontaktu!